GREENE COUNTY,PA
Search
Street Listing
Sales Search
Map
Back
Home
S/S UNNAMED ALLEY LOT 184
Sales
Print
Map It
Location
S/S UNNAMED ALLEY LOT 184
Tax ID #
06/ 09/ 520/ /
Acct#
06-001503
Owner
VINCIE LARRY J ET AL
Total Market Value
$4,390
Appraisal
$4,390
PID
12863
Building Count
1
Current Value
Appraisal
Valuation Year
Improvements
Land
Total
2025
$1,480
$2,910
$4,390
Assessment
Valuation Year
Improvements
Land
Total
2025
$1,480
$2,910
$4,390
Owner of Record
Owner
VINCIE LARRY J ET AL
Co-Owner
Address
330 BUDAPEST ROAD
DILLINER, PA 15327
Sale Price
$0
Certificate
Book & Page
0498/3744
Sale Date
02/08/2017
Instrument
02
VINCIE LARRY J ET AL
$0
0498/3744
02
02/08/2017
VINCIE JULIUS E ET UX
$0
0519/0585
08/10/1962
Building Information
Building 1 : Section 1
Year Built:
Living Area:
0
Replacement Cost:
$0
Building Percent Good:
Replacement Cost
Less Depreciation:
$0
Occupancy
Exterior Wall 1
Exterior Wall 2
Roof Structure:
Roof Cover
Interior Wall 1
Interior Wall 2
Interior Flr 1
Interior Flr 2
Use Code
RE3V
Description
RES. LB MDL-00
Zone
Neighborhood
626
Alt Land Appr
No
Category
Land Line Valuation
Size (Acres)
0.11
Frontage
40
Depth
120
Total Market Land
$2,910
Appraised Value
$2,910
Bldg #
FGR7
GARAGE/APT
672.00 SF
$1,480
1
Valuation History
Appraisal
Valuation Year
Improvements
Land
Total