GREENE COUNTY,PA
Search
Street Listing
Sales Search
Map
Back
Home
W/S SR 0019 LOT 8 BLK B
Sales
Print
Map It
Location
W/S SR 0019 LOT 8 BLK B
Tax ID #
07/ 16/ 210/ /
Acct#
07-002594
Owner
WYGONIK ANGELA
Total Market Value
$3,330
Appraisal
$3,330
PID
15568
Building Count
1
Current Value
Appraisal
Valuation Year
Improvements
Land
Total
2025
$320
$3,010
$3,330
Assessment
Valuation Year
Improvements
Land
Total
2025
$320
$3,010
$3,330
Owner of Record
Owner
WYGONIK ANGELA
Co-Owner
Address
275 WASHINGTON ROAD
WAYNESBURG, PA 15370
Sale Price
$35,000
Certificate
Book & Page
549/1797
Sale Date
08/30/2021
Instrument
09
WYGONIK ANGELA
$35,000
549/1797
09
08/30/2021
BEDILION LARRY C ET UX
$10,000
0505/0493
09
08/18/2017
BAYVIEW LOAN SERVING, LLC
$1,021
0499/0224
08
01/27/2017
EDDY JAMES ET UX
$0
0233/0842
04/23/2001
EDDY DONNA L
$100
0190/0621
08/01/1998
Building Information
Building 1 : Section 1
Year Built:
Living Area:
0
Replacement Cost:
$0
Building Percent Good:
Replacement Cost
Less Depreciation:
$0
Occupancy
Exterior Wall 1
Exterior Wall 2
Roof Structure:
Roof Cover
Interior Wall 1
Interior Wall 2
Interior Flr 1
Interior Flr 2
Use Code
RE6V
Description
RES. VAC MDL-00
Zone
Neighborhood
7
Alt Land Appr
No
Category
Land Line Valuation
Size (Acres)
0.08
Frontage
30
Depth
120
Total Market Land
$3,010
Appraised Value
$3,010
Outbuildings
Outbuildings
Code
Description